PRZEWODNIK

Niniejszy przewodnik po Kubie to bogate źródło informacji o tym wyjątkowym kraju, dedykowane zarówno tym z Państwa, którzy zdecydują się skorzystać z przygotowanych przez nas programów wypraw, jak i osobom planującym odwiedzić Kubę niezależnie.

Na początek przedstawimy główne atrakcje w zachodniej i częściowo centralnej części wyspy. W przyszłości nasz przewodnik uzupełniony zostanie o opis całej wyspy.

Wielkość Kuby wynosi sto tysięcy metrów kwadratowych, co stanowi jedną trzecią powierzchni Polski. Długość wyspy to ponad tysiąc kilometrów – podróż wynajętym samochodem z Cabo San Antonio, najdalej wysuniętego na zachód przylądka, do położonego na wschodzie Baracoa zajmuje dwa dni, a turystycznymi autobusami trzy. Z tego względu w przypadku pobytów krótszych niż trzy tygodnie odradzamy próby poznania całej wyspy. Ambicja zwiedzenia jak największej ilości miejsc w tak krótkim czasie nie tylko zaważy na jakości wypoczynku, ale też nie pozwoli poznać unikalnej atmosfery najciekawszych lokalizacji.

Z tego względu tym z Państwa, którzy po raz pierwszy wybierają się na Kubę, proponujemy skoncentrowanie się na zachodzie i częściowo centrum wyspy: Hawanie, Vinales, Zatoce Świń, Cienfuegos, Trinidadzie, Monumento de Che koło Santa Clara – dla pasjonatów, Camaguey w centrum, kilkoma resortami oraz plażami na północy wyspy.

Informacje zawarte w przewodniku mają charakter praktyczny. Po wiadomości historyczne odsyłamy do innych źródeł.