Kuba - 12 dni, turystyka

KUBA: Program _Zwiedzanie 12 dni/11 nocy

Sezon 2017 - 2018

Jest to podstawowy program dla osób wybierających się pierwszy raz na Kubę. To szansa na poznanie najważniejszych ośrodków kulturalnych w zachodniej i centralnej części wyspy, najpiękniejszych plaż i nie skażonej jeszcze przez masową turystykę natury. Każde z miast i miasteczek ma zupełnie inny charakter a dzięki formule zakwaterowania w casach particular i podróży amerykańskimi klasykami będzie okazja podpatrzenia życia prawdziwej Kuby „od podszewki”.

Dzień 1

Przylot do Hawany, przywitanie przez rezydenta, transfer do Viñales, zakwaterowanie w casas particular, kolacja.

Dzień 2

Zwiedzanie Doliny Viñales konno, plantacje tytoniu, zapoznanie się z procesem hodowli i produkcji cygar. Konie są małe i bardzo spokojne, nie są wymagane umiejętności ani doświadczenie. Po południu czas wolny. Kolacja we własnym zakresie.

Uwaga: w przypadku późnego przylotu do Hawany pierwszy nocleg w Hawanie (bez kolacji) a dnia drugiego rano transfer do Viñales, przejażdżka konno po południu.

Dzień 3

Viñales – wyjazd na śliczną plażę Cayo Jutias, 50 km od Viñales. Na plaży owoce.

Dzień 4

Całodniowy transfer do Cienfuegos – 8 godzin 500 km. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż Zatoki Świń, obiad w miejscowości Palpite. W Cienfuegos zakwaterowanie w ekskluzywnej, rezydencjalnej dzielnicy Punta Gorda. Kolacja w casie.

Dzień 5

Pobyt na plaży Rancho Luna koło Cienfuegos. Obok plaży delfinarium (wstęp 10 CUC, nurkowanie z delfinami 50 USD/osoby)

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego El Nicho, laguny, wodospady, obiad koło Parku, a potem do Trinidadu, zakwaterowanie w centrum miasta, po południu zwiedzanie starówki z przewodnikiem angielskojęzycznym – opcja dodatkowa 10 cuc od osoby.

Dzień 7

Dzień wolny w Trinidadzie, polecamy 3 opcje:

a) zwiedzanie Doliny Trinidadu samochodami z przewodnikiem, punkt widokowy Mirador, stara plantacja trzciny cukrowej, Wieża Niewolników - 30 cuc od osoby

b) wycieczka konno po Dolinie i do Parku Narodowego El Cubano – 30 cuc od osoby plus wstęp do Parku 9 cuc.

c) pobyt na plaży Ancon – przejazd w dwie strony 30 cuc za taksówkę do 5 osób.

Dzień 8

Transfer do Hawany -350 km, 5 godzin, zakwaterowanie w kolonialnych casach w centrum miasta. Kolacja z rezydentem.

Dzień 9

Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya, Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

Dzień 10

Dalsze zwiedzanie Hawany, samodzielne lub wg programu ustalonego z przewodnikiem.

Dzień 11

Pobyt na plaży Santa Maria – 25 km od Hawany.

Dzień 12

Śniadanie i transfer na lotnisko.

 

Cena 941 usd od osoby dla 3 osób lub więcej

Cena 1 073 usd od osoby dla 2 osób

 

Cena obejmuje: 11 noclegów w casas particular ze śniadaniem, 4 kolacje, 3 obiady, wszystkie transfery klasycznym samochodem amerykańskim, zwiedzanie konno Doliny Vinales, wstęp do Parku Narodowego El Nicho, zwiedzanie Hawany z przewodnikiem polskojęzycznym, przywitanie na lotnisku przez polskojęzycznego rezydenta i gotowość w trakcie programu, koszt wizy kubańskiej, ubezpieczenie turystyczne.