KUBA - 15 dni, turystyka

Sezon 2016 - 2017

Jest to podstawowy program dla osób wybierających się pierwszy raz na Kubę. To szansa na poznanie najważniejszych ośrodków kulturalnych w zachodniej i centralnej części wyspy, najpiękniejszych plaż i nie skażonej jeszcze przez masową turystykę natury. Każde z miast i miasteczek ma zupełnie inny charakter a dzięki formule zakwaterowania w casach particular i podróży amerykańskimi klasykami będzie okazja podpatrzenia życia prawdziwej Kuby „od podszewki”.

Dostępne są dwa warianty:
Wariant 1: cena z obiadokolacjami: 

1 152 USD od osoby dla  grupy 3-osobowej lub większej; 


1 343 USD od osoby dla  grupy 1-2 osób

Wariant 2: cena bez obiadokolacji : 1 031 USD od osoby dla  grupy 3-osobowej lub większej; 


1 230 USD od osoby dla  grupy 1-2 osób

Dzień 1

Przylot do Hawany, transfer do Viñales, 3 godziny. W Viñales zakwaterowanie w casach particular, kolacja.

Dzień 2

Viñales – wyprawa konno na plantację tytoniu, zapoznanie się z procesem uprawy tytoniu i produkcji cygar. Konie są małe i spokojne, także osoby które nigdy nie jeździły mogą spokojnie odbyć tą wycieczkę. Po południu czas wolny, obiadokolacja w casa.

Dzień 3

Viñales – wyjazd na śliczną plażę Cayo Jutias, 50 km od Viñales. Na plaży owoce. Po powrocie obiadokolacja.

Dzień 4

8 – godzinny transfer do Cienfuegos, po drodze przystanki na Piña coladę i przekąski (płatne dodatkowo). W Cienfuegos zakwaterowanie w casas particular w ekskluzywnej, rezydencjalnej dzielnicy Punta Gorda. Obiadokolacja.

Dzień 5

Po późnym śniadaniu wyprawa w góry do Parku Narodowego El Nicho, laguny wodospady, doskonale miejsce na kontakt z natura i orzeźwiającą kąpiel. Obiadokolacja koło Parku.

Dzień 6

Dzień na plaży Rancho Luna koło Cienfuegos. Owoce. Koło plaży opcjonalnie delfinarium – wstęp 10 usd, pływanie z delfinami 50 usd, w środy nieczynne. Obiadokolacja w Cienfuegos.

Dzień 7

Transfer do Trinidadu, zakwaterowanie w casach w centrum Starego Miasta. Zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym. Obiadokolacja w restauracji.

Dzień 8

Trinidad, wycieczka konno lub samochodami do Parku Narodowego El Cubano. Spacer do laguny z wodospadem, możliwość wpłynięcia do jaskini pod wodospadem ze stalaktydami i nietoperzami. Obiadokolacja w Trinidadzie.

Dzień 9

Trinidad, dzień na ślicznej plaży Ancon. Owoce. Obiadokolacja.

Dzień 10

Trinidad. Dzień wolny. Poledcamy wycieczkę po atrakcjach Doliny z przewodnikiem - 30 usd od osoby. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 11

transfer do Hawany, zakwaterowanie w dzielnicy Centro Havana. Spotkanie z przewodnikiem i obiadokolacja w restauracji.

Dzień 12

zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya, Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

Dzień 13

Pobyt na plaży Santa Maria 25 km od Hawany, owoce. Obiadokolacja w Hawanie we własnym zakresie.

Dzień 14

Dzień wolny, dalsze zwiedzanie Hawany samodzielnie lub wg programu ustalonego z przewodnikiem. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 15

Transfer na lotnisko.

 

Cena:

1050 USD, grupa 10 do 15 osób.

 

Cena obejmuje: 14 noclegów w casach particular w pokojach dwuosobowych (3 osoby w pokoju 3 – osobowym: jedno łóżko małżeńskie i jedno pojedyncze), wszystkie transfery ujęte w programie, klimatyzowanym busem lub klasycznymi samochodami amerykańskimi, śniadania, 11 obiadokolacji, owoce na plaży, wycieczkę konną w Vinales, wstępy do Parków Narodowych, usługi przewodników, opiekę polskojęzycznego rezydenta, koszt wizy kubańskiej, ubezpieczenie.