Program nurkowanie 15 dni

Program Kuba 15 dni – turystyka i nurkowanie – 2016/2017

 

Dzień 1

Przylot do Hawany, transfer do Viñales, 2.5 godziny. Zakwaterowanie w casas particular, kolacja.

Dzień 2 

Dzień na plaży Cayo Jutias 55 km od Viñales, na plaży piknik.

Dzień 3

Rano wycieczka konno na plantacje tytoniu, zapoznanie się z procesem uprawy roślin i produkcji cygar. Obiad w restauracji z widokiem na całą dolinę a później przejazd malowniczą drogą do Maria la Gorda. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 4

Maria la Gorda. 3 nurkowania z łodzi – dwa do obiadu i jedno popołudniowe.

Dzień 5

Maria la Gorda, 3 nurkowania z łodzi.

Dzień 6

Po śniadaniu transfer do Playa Larga w Zatoce Świń - 7 godzin, po drodze postój i zwiedzanie fermy krokodyli, obiad, zakwaterowanie w casas particular koło plaży, kolacja.

Dzień 7

Rano 2 nurkowania w morzu, powrót do Playa Larga na obiad, po południu czas wolny. Kolacja przy plaży.

Dzień 8)

Do obiadu 2 nurkowania w tym jedno w jaskini „Cueva de los Peces”, przed kolacją nurkowanie nocne.

Dzień 9

Ostatnie 2 nurkowania w tym rejonie: w morzu – Los Tuneles i w jaskini El Brinco lub 35 Aniversario.

Dzień 10

Dzień turystyczno-relaksacyjny: rano wyjazd do Parku Narodowego Salinas i obserwacje dzikich stad flamingów i innego ptactwa wodnego, potem wizyta w Hondones – wiosce w dżungli, obiad i popołudnie w Caleta Buena – pięknym ośrodku nad morską zatoką, z cenotem, leżakami restauracją i otwartymi barami – wszystko w cenie. Uroczysta kolacja w Playa Larga w towarzystwie zespołu muzycznego.

Dzień 11

Przejazd w stronę Trinidadu, po drodze krótka wizyta w Cienfuegos nazywanym Perłą Południa, obiad koło plaży Rancho Luna, o 14 wizyta w delfinarium – profesjonalnym i półdzikim. Wstęp na show 10 usd od osoby, pływanie z delfinami 50 usd. W Trinidadzie zakwaterowanie w casas particular w centrum miasta. Kolacja w restauracji przy akompaniamencie miejscowych muzyków. Tego i następnego wieczoru koncerty na żywo w Casa de la Musica a dla wytrwałych dyskoteka w jaskini La Cueva.

Dzień 12

Rano wizyta w Parku Narodowym El Cubano, kąpiel w lagunie pod wodospadem, po obiedzie zwiedzanie Trinidadu i czas wolny.

Dzień 13

Po śniadaniu transfer do Hawany, zakwaterowanie w casas particular w dzielnicy Centrohavana, obiadokolacja z przewodnikiem po Hawanie.

Dzień 14

Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya, Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem uroczysta, pożegnalna obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

Dzień 15

Śniadanie, czas wolny, wyjazd na lotnisko.

 

Cena programu: 1990 usd dla osoby nurkującej, 1490 dla osoby nienurkującej.

Cena obejmuje: 14 noclegów w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem, pełne wyżywienie – śniadania, obiady, kolacje, wszystkie transfery, pakiet 13 nurkowań, wodę do posiłków za wyjątkiem pobytu w hotelu w Maria la Gorda, wstępy do Parków Narodowych i usługi przewodników, przejażdżkę konną w Dolinie Viñales, wstęp do ośrodka Caleta Buena, opiekę polskojęzycznego pilota.

Cena nie obejmuje: biletu lotniczego, atrakcji nie ujętych w programie, wstępu do delfinarium, napojów innych niż wymienione, ubezpieczenia.

1490 usd dla osoby nienurkującej

Dopłata do pokoju jednoosobowego 140 usd.

 

Zakwaterowanie: w casas particular za wyjątkiem hotelu w Maria la Gorda w pokojach dwuosobowych. Casy particular to niezależne pokoje przy rodzinach kubańskich. Każdy pokój z łazienką z ciepłą wodą i ręcznikami, klimatyzacją. Pokoje są bardzo czyste a gospodarze starają się zabłysnąć słynną kubańską gościnnością. Będzie to też okazja poznania „prawdziwej Kuby” i dyskretnemu przyjrzeniu się jak wygląda życie w bardzo różnorodnych miastach i miejscowościach.

Wyżywienie: śniadania to zwykle soki naturalne i owoce tropikalne, chleb, masło, ser lub wędlina, omlet, kawa, mleko. Obiady podobne do kolacji: ryż, czarna lub czerwona fasola, karaibskie warzywa: maniok, batat, malanga, platany, sałatki, ryby krewetki, kurczak lub wieprzowina. Będziemy też degustować langusty.

Transport: przy większych grupach, dłuższe trasy (lotnisko – Playa Larga, Trinidad – Vinales, Maria la Gorda- Hawana) klimatyzowanym autobusem, pozostałe transfery klasycznymi samochodami amerykańskimi.

Nurkowanie: W Playa Larga 7 nurkowań z brzegu. Do stanowisk dojazd autobusem. W morzu łagodne, piaszczyste, ze skupiskami rafy zejście do ścianki około 150 metrów od brzegu. Ładna, kolorowa rafa z olbrzymimi gąbkami i gorgoniami, kraby, langusty, mureny, baracudy. Na granicy ścianki tunele i kaniony, 3 zatopione wraki. Cenoty/jaskinie zwykle na nurkach robią największe wrażenie dzięki ich budowie i dzikim, nieskomercjalizowanym charakterze. W Maria la Gorda 7 nurkowań z łodzi, bardzo bogata rafa, czarne korale, dużo życia chociaż niewiele dużych ryb. Wspaniała rzeźba dna morskiego: ścianki, kaniony, tunele.