Program rekreacja i nurkowanie 13 dni

Program rekreacja i nurkowanie 13 dni/12 nocy

 

Dzień 1

Przylot do Hawany, transfer do Viñales – około 2.5 godziny, zakwaterowanie w casas particular, kolacja.

Dzień 2

Wycieczka całodniowa na śliczną plażę Cayo Jutias 55 km od Viñales, na plaży piknik, po powrocie kolacja w Viñales. Wieczorem wyjście do klubu Polo Montanez – koncert, show i salsa.

Dzień 3

Rano wyprawa konno na plantację tytoniu (konie są małe i spokojne, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie), zapoznanie się z procesem hodowli roślin i produkcji cygar, a potem na plantację kawy. Po powrocie do cas i odpoczynku obiadokolacja w restauracji z widokiem na całą Dolinę.

Dzień 4

Transfer do Playa Larga – 400 km. Zakwaterowanie w casas particular przy plaży. Obiadokolacja.

Dzień 5

Dwa nurkowania z brzegu, osoby nienurkujące towarzyszą nurkom do centrum nurkowego i mają możliwość snorklingu lub plażowania.

Dzień 6

Trzy nurkowania, w tym jedno nocne i jedno w jaskini. Osoby nienurkujące jak dnia poprzedniego lub opcjonalnie: wizyta na fermie krokodyli i przejażdżka łodzią przez lagunę na wyspę Guama gdzie znajduje się rekonstrukcja wioski indiańskiej – koszt dodatkowej atrakcji 30 usd na osobę. W tym dniu dla wszystkich obiad i kolacja.

Dzień 7 

Ostatnie dwa nurkowania – jedno w jaskini.

Dzień 8

Rano wyjazd do Parku Narodowego Salinas i obserwacje dzikich stad flamingów i innego ptactwa wodnego, potem wizyta w Hondones – wiosce w dżungli, obiad i popołudnie w Caleta Buena – pięknym ośrodku nad morską zatoką, z cenotem, leżakami restauracją i otwartymi barami – wszystko w cenie.

Dzień 9

Przejazd w stronę Trinidadu, po drodze krótka wizyta w Cienfuegos nazywanym Perłą Południa, obiad koło plaży Rancho Luna, o 14 wizyta w delfinarium – profesjonalnym i półdzikim. Wstęp na show 10 usd od osoby, pływanie z delfinami 50 usd. W Trinidadzie zakwaterowanie w casas particular w centrum miasta. Kolacja w restauracji przy akompaniamencie miejscowych muzyków. Tego i następnego wieczoru koncerty na żywo w Casa de la Musica a dla wytrwałych dyskoteka w jaskini La Cueva.

Dzień 10

Rano wizyta w Parku Narodowym El Cubano, kąpiel w lagunie pod wodospadem, po obiedzie zwiedzanie Trinidadu i czas wolny.

Dzień 11

Transfer do Hawany. Zakwaterowanie w casach particular w dzielnicy CentroHavana, obiadokolacja w restauracji. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych muzycznych klubów nocnych.

Dzień 12

Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya, Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem uroczysta, pożegnalna obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

Dzień 13

Po śniadaniu czas wolny i transfer na lotnisko.

 

Cena 1650 osoba nurkująca, 1300 osoba nienurkująca

Cena obejmuje: 12 noclegów w pokojach dwuosobowych w casach particular, śniadania, lunche/obiady, kolacja (3 dni obiadokolacje), wszystkie transfery ujęte w programie, pakiet 7 nurkowań, wypożyczenie brakującego sprzętu nurkowego, wycieczka konna w Vinales, wstępy do Parków Narodowych, Caleta Buena i usługi przewodników, opiekę polskojęzycznego pilota.

Cena nie obejmuje: wstępu do delfinarium i na fermę krokodyli, atrakcji nie ujętych w programie, wyjścia do klubów nocnych, alkoholu i napojów innych niż woda do posiłków, ubezpieczenia turystycznego

 

Zakwaterowanie: Casy particular to niezależne pokoje przy rodzinach kubańskich. Każdy pokój z łazienką z ciepłą wodą i ręcznikami, klimatyzacją. Pokoje są bardzo czyste a gospodarze starają się zabłysnąć słynną kubańską gościnnością. Będzie to też okazja poznania „prawdziwej Kuby” i dyskretnemu przyjrzeniu się jak wygląda życie w bardzo różnorodnych miastach i miejscowościach.

Wyżywienie: śniadania to zwykle soki naturalne i owoce tropikalne, chleb, masło, ser lub wędlina, omlet, kawa, mleko. Obiady podobne do kolacji: ryż, czarna lub czerwona fasola, karaibskie warzywa: maniok, batat, malanga, platany, sałatki, ryby krewetki, kurczak lub wieprzowina. Będziemy też degustować langusty.

Transport: przy większych grupach, dłuższe trasy (lotnisko – Vinales, Vinales – Playa Larga, Trinidad - Hawana) klimatyzowanym autobusem, pozostałe transfery klasycznymi samochodami amerykańskimi.

Nurkowanie: W Playa Larga 7 nurkowań z brzegu. Do stanowisk dojazd autobusem. W morzu łagodne, piaszczyste, ze skupiskami rafy zejście do ścianki około 150 metrów od brzegu. Ładna, kolorowa rafa z olbrzymimi gąbkami i gorgoniami, kraby, langusty, mureny, baracudy. Na granicy ścianki tunele i kaniony, 3 zatopione wraki. Cenoty/jaskinie zwykle na nurkach robią największe wrażenie dzięki ich budowie i dzikim, nieskomercjalizowanym charakterze.